Posypywarka, piaskarka, solarka czy pług – jaki osprzęt zimowy wynająć? | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Posypywarka, piaskarka, solarka czy pług – jaki osprzęt zimowy wynająć?

11.01.2024


Utrzymanie dróg w okresie zimowym to ogromne wyzwanie dla służb drogowych i branży komunalnej. Kilkudniowe opady śniegu i utrzymujące się niskie temperatury sprawiają, że warunki na drogach i osiedlach stają się wyjątkowo wymagające. Wówczas ważna jest szybka i skuteczna reakcja. Sprawne działanie nie byłoby jednak możliwe bez profesjonalnego sprzętu. Sprawdź, które maszyny najlepiej radzą sobie zimą i jakie korzyści płyną z ich wynajmu.

 

Jaki sprzęt zimowy wybrać do walki ze śniegiem i lodem na drogach, osiedlach i parkingach?

Wybór osprzętu zimowego, który wykorzystują służby drogowe i branża komunalna zależy od różnych czynników. Największe znaczenie w tym zakresie mają warunki na drogach, parkingach, placach i osiedlach. Należy uwzględnić także rodzaj nawierzchni czy wielkość obszaru do odśnieżenia.

Na rynku dostępnych jest wiele maszyn, które są pomocne zimą. To m.in. posypywarki, piaskarki, solarki czy pługi.

Każdy z tych sprzętów przydaje się podczas innych czynności:
● pług jest niezbędny w przypadku usuwania dużych ilości śniegu;
● piaskarki rozrzucają piasek, zmniejszając ryzyko poślizgu na jezdni i chodniku;
● solarki rozsypują sól, która skutecznie przyczynia się do roztopienia lodu na drogach.

Posypywarki to dość uniwersalne maszyny. Zależnie od wykorzystanego materiału, który rozsypują (sól lub piasek), przyczyniają się do roztopienia lodu na powierzchni drogi, poprawiają przyczepność pojazdów do jezdni i pieszych do chodnika. Łączą więc te funkcje, które mają piaskarki i solarki.

Dla branży komunalnej najlepszą opcją będzie osprzęt łączący w sobie możliwości różnych maszyn. Sprawdzonym wyborem jest traktorek Kubota z pługiem jednolemieszowym 1,5 m oraz posypywarką Pronar PS250. Dzięki niemu można odśnieżyć drogi osiedlowe, niewielkie place i parkingi, a także utrzymać w czystości chodniki oraz pozbyć się z nich lodowej powłoki.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze osprzętu zimowego? Podstawowe kryteria

Podstawą przy wyborze osprzętu zimowego powinna być jego wytrzymałość i bezpieczeństwo, jakie gwarantuje. Maszyny muszą być wykonane z solidnych materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ważne są także zabezpieczenia, które chronią przed wypadkiem osobę obsługującą sprzęt.

To jednak nie wszystko. Istotnymi kwestiami są również:
● kompatybilność poszczególnych elementów,
● łatwość montażu,
● bezproblemowa obsługa,
● funkcjonalność.

Traktorek Kubota jest dostępny w ofercie GRAVIT Rental w kilku wariantach. Są to modele różniące się mocą, rodzajem przekładni i wielkością. Niezbędne jest więc dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb. Każdy z nich ma natomiast możliwość doposażenia w dodatkowy osprzęt. Zimą będzie to np. pług jednolemieszowy 1,5 m oraz posypywarka Pronar PS250.

 

Czy warto wynajmować posypywarki, piaskarki, solarki i pługi?

Opłacalność wynajmu traktorka i osprzętu zimowego zależy od częstotliwości i zakresu wykonywanych prac. W większości przypadków jest to jednak najlepsza opcja, zwłaszcza biorąc pod uwagę sezonowość opadów śniegu i utrzymywania się niskich temperatur. Zakup nowych maszyn takich jak pług, posypywarka i piaskarka jest bardzo kosztowny. Dodatkowo konieczne jest magazynowanie wyposażenia poza sezonem zimowym. To wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Wynajem sprzętu takiego jak traktorek Kubota z pługiem jednolemieszowym 1,5 m oraz posypywarką Pronar PS250 ma dodatkową zaletę. Nie ma konieczności serwisowania wyposażenia. Wypożyczając pojazd, otrzymuje się zestaw maszyn gotowych do pracy. Sam wynajem w GRAVIT Rental jest atrakcyjny cenowo i dostępny w opcji na kilka dni, tygodni lub cały sezon.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością szczegółowo przedstawimy naszą ofertę i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Paweł Pawlak Wynajem Maszyn Komunalnych
Paweł Pawlak
Wynajem Maszyn Komunalnych