Wynajem maszyn komunalnych – kiedy się opłaca? | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Wynajem maszyn komunalnych – kiedy się opłaca?

05.12.2022

Utrzymanie porządku w mieście wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Nie zawsze jednak konieczny jest jego zakup. Czasem znacznie lepszym wyborem okazuje się wypożyczenie maszyn. Kiedy to się opłaca?

Jaki sprzęt komunalny można wynająć?

Do zachowania porządku w mieście używa się różnych pojazdów – pozwalających na odśnieżanie chodników, zamiatanie ulic, czy koszenie trawy. Takie maszyny są dostępne w ofercie większości wypożyczalni. Mowa tu zwłaszcza o:
• kosiarkach,
• traktorkach.

Do traktorków komunalnych można dołączyć dowolny osprzęt, stosowany zarówno zimą, jak i w trakcie cieplejszych miesięcy. To posypywarka soli i piasku, szczotka do zamiatania, pług czy glebogryzarka. Do niektórych modeli da się podłączyć także zewnętrzną kosiarkę, co sprawdza się dobrze w przypadku większych terenów zielonych.

W ofercie wypożyczalni sprzętu komunalnego można znaleźć różne modele traktorków i kosiarek. Zwykle są to jedne z nowszych wariantów. To szansa na cieszenie się funkcjonalnością i innowacyjnymi udogodnieniami za niewielką, miesięczną opłatą.

Kiedy warto wynająć sprzęt komunalny?

Wynajem sprzętu komunalnego jest dobrym wyborem w sytuacji, gdy dany podmiot nie chce inwestować we własne maszyny. Często wynika to z ograniczonego budżetu. Tymczasem wypożyczenie jednego pojazdu to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wynajmując sprzęt na dłużej, można również liczyć na atrakcyjne zniżki.

Wynajem sprzętu komunalnego jest dobrym rozwiązaniem także w trakcie konkretnych miesięcy. Zastosowanie takich maszyn jest niezbędne zwłaszcza zimą. Wiele firm odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w mieście w tym okresie korzysta z dodatkowych urządzeń. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa na ulicach i chodnikach, zwłaszcza po pierwszych, nagłych opadach śniegu.

Wynajem sprzętu komunalnego jest więc dobrym wyborem w sytuacji, gdy dany podmiot nie ma środków na zakupienie takich urządzeń na własność, a także w okresach zwiększonego zapotrzebowania. To bardzo popularne rozwiązanie, wykorzystywane przez wiele firm odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w mieście.

Jakie są zalety wynajmu maszyn komunalnych?

Wynajem maszyn komunalnych ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich warto zaliczyć:

• możliwość zaoszczędzenia środków – brak konieczności kupowania własnych maszyn,
• możliwość uzupełnienia posiadanej floty w sezonie, gdy zapotrzebowanie jest większe,
• niską cenę w stosunku do zakupu sprzętu na własność – w przypadku najmu długoterminowego cała inwestycja może być jeszcze bardziej opłacalna,
• możliwość wyboru spośród wielu modeli maszyn dostępnych w wypożyczalni,
• opcję wynajęcia maszyny na dowolny czas, w zależności od potrzeb,
• brak konieczności przechowywania maszyn w trakcie „posezonowych” miesięcy,
• możliwość otrzymania maszyny zastępczej w razie awarii wypożyczonego egzemplarza,
• prace serwisowe po stronie wypożyczalni.

Wynajem maszyn komunalnych często jest więc bardziej opłacalny niż ich zakup. Wszystko zależy oczywiście od częstotliwości korzystania z takiego sprzętu i potrzeb jego użytkownika. Obecnie jest to jednak bardzo popularny wybór wśród firm dbających o czystość w mieście. W Gravit Rental oferujemy różne modele kosiarek, traktorków i osprzętu, dzięki czemu można dopasować odpowiedni wariant do planowanych prac. W niektórych miejscach konieczne jest zastosowanie mniejszych, bardziej zwrotnych pojazdów. Nasi Specjaliści fachowo dobiorą sprzęt do zadań, przy których ma pracować.