Wynajem ciągnika lub ładowarki: zwiększ komfort pracy! | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Wynajem ciągnika lub ładowarki: zwiększ komfort pracy!

01.02.2023

W rolnictwie i budownictwie konieczne jest użycie różnych urządzeń, które pozwalają na szybsze wykonywanie prac. Nie wszyscy mogą jednak pozwolić sobie na zakup takich maszyn. W wielu przypadkach doskonałym sposobem jest więc ich wypożyczenie. Jak wynajem ciągników i ładowarek wpływa na wydajność pracy?

Do czego wykorzystuje się ciągniki i ładowarki?

Ciągniki są jedynymi z najbardziej uniwersalnych maszyn. Znajdują one zastosowanie zarówno w rolnictwie, jak i budownictwie, a nawet przy sprzątaniu ulic w miastach. Pozwalają na podłączenie dowolnego osprzętu; może służyć on do rozbijania dużych kawałków gleby, opryskiwania upraw, rozrzucania nawozu czy wysiewu. Przez podmioty odpowiedzialne za utrzymanie porządku w miastach ciągniki są natomiast wykorzystywane do usuwania śniegu, polewania ulic, grabienia liści, przycinania gałęzi czy nawet koszenia trawy.

Ładowarki, jak sama nazwa mówi, służą do załadowywania surowców na przyczepy. Mowa tu zarówno o ziemi, jak i liściach, gałęziach czy nawet paszy dla zwierząt. Ładowarki znajdują swoje zastosowanie w rolnictwie, budownictwie i przy pracach porządkowych. Często korzysta się z nich w zestawie z ciągnikiem, do którego jest dołączona przyczepa.

Maszyny tego typu pozwalają znacznie przyspieszyć większość czynności, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność czasu i pieniędzy. Z takich pojazdów korzystają zarówno osoby prywatne prowadzące działalność rolniczą, jak i duże firmy. Możliwość wynajmu ciągników i ładowarek sprawia, że maszyny te stają się dostępne dla użytkowników o różnych potrzebach.

Wynajem ciągnika lub ładowarki, czyli oszczędność i wygoda

Ciągniki i ładowarki mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu. Dla wielu przedsiębiorców jest to zbyt duża kwota, zwłaszcza jeśli nie ma możliwości podzielenia jej na raty. Z tego powodu tak dużą popularnością cieszy się wynajem ciągników i ładowarek.

Do największych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

• niewielką opłatę miesięczną w porównaniu z kosztem zakupu ładowarki lub ciągnika,
• możliwość wyboru spośród wielu modeli nowoczesnych urządzeń,
• serwis i przeglądy po stronie wypożyczalni,
• możliwość wynajęcia urządzeń na kilka tygodni, miesięcy lub nawet lat,
• możliwość przetestowania kilku modeli ładowarek i ciągników – w przypadku najmu krótkoterminowego.

Wynajem ładowarki lub ciągnika zapewnia dostęp do najnowszych produktów na rynku. Użytkownik może wybierać spośród kilku rodzajów napędów, rozmiarów i dodatkowych funkcji danej maszyny. Obecnie producenci ciągników i ładowarek dbają bowiem o to, by były to produkty funkcjonalne. Wiele z nich wyposaża się w wygodne kabiny dla operatora, które umożliwiają komfortowe wykonywanie prac nawet przez kilka godzin bez dłuższej przerwy. Ogromne znaczenie mają też inteligentne systemy, pozwalające m.in. na zbieranie danych o prowadzonych pracach, pokonanym dystansie i parametrach samego pojazdu.

Wynajem-ciagnika-lub-ladowarki-zwieksz-komfort-pracy-small

Gdzie można wynająć ładowarki lub ciągniki?

Ciągniki i ładowarki najlepiej wynajmować od sprawdzonych wypożyczalni, które udostępniają co najmniej kilka modeli takich urządzeń do wyboru. Warto przeanalizować warunki współpracy, skupiając się na ewentualnych opłatach dodatkowych czy możliwości wypowiedzenia umowy przez jedną ze stron. Nie bez znaczenia są też zasady postępowania w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu. Wybór dobrej wypożyczalni pozwoli uniknąć problemów w późniejszym czasie, co bez wątpienia wpłynie na komfort korzystania z urządzenia.