Ładowarka teleskopowa obrotowa Manitou serii MRT (1840, 2150, 2550, 3050). Dlaczego jest niezastąpiona na budowie? | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Ładowarka teleskopowa obrotowa Manitou serii MRT (1840, 2150, 2550, 3050). Dlaczego jest niezastąpiona na budowie?

04.07.2022

Manitou to światowy lider w produkcji maszyn budowlanych z zastosowaniem wysięgnika teleskopowego. Dla budownictwa przeznaczone są serie MT i MRT. Najbardziej zaawansowanymi maszynami będącymi rozwinięciem klasycznych ładowarek teleskopowych są maszyny serii MRT (Manitou Rotating Telescopic). Wyposażone są w funkcję obrotu wokół własnej osi poprawiającą ich właściwości użytkowe łącząc cechy ładowarki teleskopowej i małego żurawia samojezdnego. Zastosowany wysięgnik teleskopowy umożliwia podnoszenie ładunku na wysokość od 14 do 30 m.
Chcemy Wam przybliżyć ładowarki serii MRT na przykładzie modelu MRT 2150, który w ostatnich latach jest bestsellerem na polskim rynku.

Chyba każdy z nas widział na budowie w Polsce czerwone ładowarki. To, że większość ludzi określa mianem „Manitek” wszystkie tego typu maszyny pokazuje tylko jak mocną mają pozycję na rynku. Seria MRT to najbardziej zaawansowane maszyny z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami.

adowarka-teleskopowa-obrotowa-Manitou-serii-MRT-small

Zacznijmy od początku. Do obsługi tego typu ładowarek wymagane są uprawnienia 1 WJO które uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych ze zmiennym wysięgiem wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Tego typu uprawnienia można zdobyć odbywając kilkudniowy kurs. Jednak jak wszyscy dobrze wiemy uprawnienia to jedno, a doświadczenie to drugie. Pracując na ładowarkach Manitou bardzo szybko zdobędziecie niezbędne umiejętności, ponieważ maszynami tymi steruje się instynktownie.

MANITOU MRT 2150 to wszechstronna maszyna przeznaczona do pracy zarówno w budownictwie jak i przemyśle. Wieżyczka obraca się o 360 stopni, co pozwala na wykonywanie kliku czynności bez konieczności przestawiania maszyny. Cztery wysuwane podpory oraz automatyczne poziomowanie ramy sprawiają, że ładowarka w szybki sposób jest gotowa do pracy. Wszystkie ładowarki MRT posiadają napęd 4x4 oraz możliwość skrętu kół w trzech trybach: skrętne koła przedniej osi, skrętne koła obu osi, układ kraba.

To co sprawia ze ta ładowarka jest tak wszechstronna to fakt, że mamy mnóstwo specjalistycznych osprzętów, które w prosty sposób możemy podłączyć. Widły, wciągarka, wysięgnik czy platforma robocza sprawiają że jedna maszyna zastępuje nam na budowie kilka innych. Rozładunek materiałów, transport po budowie, praca przy montażu z kosza czy podawanie materiałów na duże wysokości to tylko niektóre zadania, którym sprosta bez trudu.
Dużym atutem tego modelu jest sterowanie radiowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy pracować maszyną za pomocą pilota w odległości nawet do 100 metrów od ładowarki. Z tym rozwiązaniem operator w razie konieczności jest w stanie sam podczepić ładunek lub z dużą dokładnością podać materiał.

Wpis nr 3_2

Porozmawiajmy o liczbach: maksymalna masa ładunku to 5 ton, a wysokość podnoszenia to niespełna 21 metrów. Liczona jest ona od podłoża do dolnej krawędzi wypoziomowanych wideł. Zasięg do przodu to prawie 18 metrów mierzony oczywiście od środka pojazdu. Sama maszyna to ciężar blisko 18 ton. Jednostka napędowa jaka tutaj mamy to wysokoprężny silnik Mercedesa o mocy 156 koni.

Wnętrzne maszyny jest bardzo przyjemne i ergonomiczne, skonstruowane tak, aby maksymalnie zwiększyć widoczność podczas pracy. Szyby są zabezpieczone tzw. kratownicą, zapewniając pełną ochronę osobie pracującej. W środku mamy do dyspozycji wyświetlacz, na którym widzimy wszystkie parametry takie jak udźwig czy aktualna pozycja wysięgnika co ułatwia nam pracę. Dopełnieniem tego wszystkiego jest klimatyzacja i webasto które bez względu na zewnętrzne warunki pogodowe pozwalają nam na wygodną pracę.

Pamiętajcie, że ładowarki Manitou serii MRT możecie u nas kupić lub wynająć – wybór należy do Was. W obydwu przypadkach gwarantujemy wsparcie naszych Specjalistów i naszego mobilnego autoryzowanego serwisu Mamy nadzieję, że udało się choć trochę przybliżyć Wam „Manitki” serii MRT i pokazać szereg zalet, z które pomogą Wam w codziennej pracy. Jeśli szukacie maszyny zwinnej i wielozadaniowej, a przy tym solidnej i wytrzymałej to właśnie ją znaleźliście!

Wpis nr 3_3