Jakie czynniki wpływają na koszt wynajmu maszyn rolniczych i budowlanych? | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Jakie czynniki wpływają na koszt wynajmu maszyn rolniczych i budowlanych?

08.05.2023

Wynajem maszyn rolniczych i budowlanych to coraz popularniejsza opcja, z której korzystają przedsiębiorcy z wielu branż. Cena wypożyczenia takich sprzętów różni się w zależności od wielu czynników. Co wpływa na dokładny koszt wynajmu?

Koszt wynajmu maszyn rolniczych i budowlanych a czas najmu

Maszyny rolnicze i budowlane można wynająć na dowolny czas. Zdecydowanie najdroższe jest korzystanie z urządzeń przez kilka dni. Wraz z dłuższym okresem najmu klient może liczyć na atrakcyjne zniżki, które pozwalają na zmniejszenie ceny za kolejne dni. To dobre rozwiązanie dla osób oraz firm, które regularnie korzystają z maszyn, jednak nie chcą kupować ich na własność.

Co więcej, w GRAVIT Rental oferujemy możliwość wykupu wynajmowanej maszyny. To świetny sposób na rozłożenie kosztu na mniejsze części. W czasie najmu użytkownik może przetestować dostępny sprzęt i zdecydować, czy po kilku miesiącach będzie chciał stać się jego właścicielem.

Model wypożyczonej maszyny

Na koszt najmu w dużej mierze wpływa też model sprzętu i jego przeznaczenie. Zdecydowanie więcej kosztuje wypożyczenie drogich, nowoczesnych maszyn. Wiele urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych i na placach budowy to koszt nawet kilkuset tysięcy złotych. Cena najmu takich maszyn jest wyliczana na podstawie ich wartości. W wielu przypadkach wynajem jest jednak bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Pozwala bowiem na uniknięcie dużego kosztu na start.

Najdroższy jest wynajem nowoczesnego sprzętu o niewielkim przebiegu. W GRAVIT klient ma jednak możliwość przetestowania najnowszych ładowarek teleskopowych dostępnych na rynku bez konieczności wydawania ogromnych sum na ich zakup. Co więcej, regularnie uzupełniamy naszą ofertę o nowy sprzęt.


GRAVIT-Rental-koszt-wynajmu-maszyn-small

Promocje na wynajem maszyn rolniczych i budowlanych

Sposobem na ograniczenie wydatków może być wypożyczenie kilku maszyn rolniczych bądź budowlanych w jednym miejscu. W GRAVIT oferujmy atrakcyjne zniżki za stałą współpracę. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wypożyczenia sprzętu warto zapoznać się z propozycją cen i sprawdzić, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie lub Twojej firmy.

Dlaczego warto wynająć maszynę rolniczą lub budowlaną?

Wynajem maszyny rolniczej lub budowlanej w wielu przypadkach jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Pozwala na korzystanie z nowoczesnego sprzętu bez konieczności inwestowania własnych środków. Inne zalety związane z wynajmem to:

• możliwość korzystania z serwisu wypożyczalni – brak przestojów i konieczności samodzielnego dopełniania formalności,
• ubezpieczenie zapewnione przez wypożyczalnię,
• możliwość zmiany modelu używanego sprzętu po zakończeniu wynajmu,
• okazja na przetestowanie kilku różnych maszyn przed zdecydowaniem się na własny zakup,
• brak przestojów w pracy – w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia maszyny, klient może liczyć na dostarczenie modelu zastępczego. Dzięki temu nie trzeba martwić się przestojami związanymi z trwającymi pracami serwisowymi,
• transport maszyny we wskazane miejsce przez wypożyczalnię.

Wynajem pojazdów budowlanych i rolniczych w wielu przypadkach jest jedynym rozwiązaniem. Pozwala na uniknięcie wysokiego kosztu na start. Pozostałe pieniądze można wówczas wykorzystać do sfinansowania celów, których nie da się odłożyć na później.