GRAVIT Rental: maszyny do wynajęcia na budowę. Ładowarka teleskopowa | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

GRAVIT Rental: maszyny do wynajęcia na budowę. Ładowarka teleskopowa

11.10.2023

Ładowarki teleskopowe Manitou to maszyny stworzone do pracy w każdym terenie. Ten wszechstronny sprzęt szczególne zastosowanie znajduje na placach budowy. Przyspiesza różnego rodzaju czynności i podnosi ich efektywność. Sprawdź, jakie są największe zalety ładowarek teleskopowych Manitou, poznaj popularne modele i przekonaj się, czy wynajem tych maszyn to dobra decyzja.

 

Jak można wykorzystać ładowarki teleskopowe Manitou na budowie?

Ładowarki teleskopowe Manitou to jedne z podstawowych maszyn dla branży budowlanej. Znajdują one zastosowanie w wielu czynnościach. Zależnie od wybranego modelu, jego parametrów technicznych i dodatkowego wyposażenia sprawdzają się:

● przy przenoszeniu ciężkich ładunków,
● w zadaniach wykonywanych na wysokościach,
● w miejscach trudno dostępnych,
● przy konstrukcjach budynków,
● przy pielęgnacji terenów zielonych.

Ładowarki teleskopowe Manitou charakteryzują się przede wszystkim sporym udźwigiem. To sprawia, że z ich wykorzystaniem można transportować duże i ciężkie elementy konstrukcyjne oraz materiały budowlane. Dzięki temu pracownicy placu budowy nie są narażeni na duży wysiłek fizyczny, a efektywność prac budowlanych znacznie wzrasta. Skraca się także czas realizacji poszczególnych zadań.

Ogromną zaletą ładowarek teleskopowych Manitou jest także możliwość ich wykorzystania w różnych warunkach. Sprawdzą się w zadaniach wykonywanych na nierównym terenie ze względu na elementy stabilizacyjne. Plusem jest dodatkowe wyposażenie ładowarek; są to kosze, łyżko-krokodyle, łyżki do ziemi, łyżki objętościowe i chwytaki. Maszyny te są również odporne m.in. na niekorzystne warunki atmosferyczne.

To powinno Cię zainteresować: Co powinieneś wiedzieć o ładowarkach teleskopowych na budowie?

 

Popularne modele ładowarek teleskopowych Manitou

Ładowarki teleskopowe Manitou dzielą się na dwa rodzaje: ładowarki teleskopowe sztywnoramowe MT oraz ładowarki teleskopowe obrotowe MRT.

Pierwsze z nich charakteryzują niewielkie rozmiary i możliwość zastosowania na tych obszarach, gdzie jest bardzo mało miejsca na manewry. Są one przystosowane do pracy w trudnym terenie, a przy tym zapewniają doskonałą zwrotność.

Wśród chętnie wybieranych modeli znajduje się:

 • MT 625 o udźwigu maksymalnym 2,5 tony i wysokości podnoszenia 5,85 m
 • MT 733 o udźwigu maksymalnym 3,3 tony i wysokości podnoszenia 6,9 m
 • MT 933 o udźwigu maksymalnym 3,3 tony i wysokości podnoszenia 9,0 m
 • MT 1840 o udźwigu maksymalnym 4 tony i wysokości podnoszenia 17,54 m
 • MT 1840A o udźwigu maksymalnym 4 tony i wysokości podnoszenia 17,54 m
 • MHT 790 o udźwigu maksymalnym 9 ton i wysokości podnoszenia 7m


Ładowarki teleskopowe obrotowe Manitou to maszyny, które mają zdecydowanie większy zasięg podnoszenia różnego rodzaju materiałów. Większość z nich charakteryzuje także duży udźwig maksymalny. Jednocześnie są to modele o większych rozmiarach, doskonale sprawdzające się na dużych placach budowy.


Popularne modele z tego segmentu to:

 • MRT 3570 ES o udźwigu maksymalnym 7 ton i możliwości podnoszenia ładunków na wysokość 34,7 m
 • MRT 3060 o udźwigu maksymalnym 6 ton i możliwości podnoszenia ładunków na wysokość 29,9 m
 • MRT 2660 o udźwigu maksymalnym 6 ton i możliwości podnoszenia ładunków na wysokość 25,9 m
 • MRT 2260 o udźwigu maksymalnym 6 ton i możliwości podnoszenia ładunków na wysokość 21,8 m
 • MRT 1845 o udźwigu maksymalnym 4,5 tony i możliwości podnoszenia ładunków na wysokość 18 m


GRAVIT-Rental-Manitou-MRT-2260-Vision-min

 

Czy wynajem ładowarki teleskopowej Manitou to dobre rozwiązanie?

Wynajem ładowarki teleskopowej Manitou to doskonała alternatywa dla zakupu maszyny. Jest to korzystne rozwiązanie szczególnie w przypadku, kiedy sprzęt jest niezbędny podczas krótkoterminowych projektów, określonych czynności budowlanych czy do wykonania wybranych prac ziemnych. Wynajęcie ładowarki pozwala przede wszystkim uniknąć bardzo dużych wydatków początkowych związanych z zakupem.

W ofercie GRAVIT Rental dostępnych jest wiele modeli ładowarek teleskopowych Manitou wraz z dodatkowym wyposażeniem. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie maszyny do indywidualnych wymagań i planowanych zadań. Znika przy tym konieczność ponoszenia kosztów utrzymania sprzętu i jego napraw. Wynajmowane ładowarki są sprawne i mają wszystkie niezbędne przeglądy techniczne, co gwarantuje bezpieczeństwo osobom, które będą je obsługiwały.

Damian Pecio Wynajem ładowarek teleskopowych
Damian Pecio
Wynajem ładowarek teleskopowych