Czy jest Ci potrzebny dział serwisowy dla floty maszyn? | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Czy jest Ci potrzebny dział serwisowy dla floty maszyn?

01.03.2023

Każdy podmiot działający w branży rolniczej, budowlanej czy komunalnej wie, jak ważna jest wysoka jakość maszyn i narzędzi wykorzystywanych do prac. Im większe jest gospodarstwo czy zakres prac, tym bardziej zaawansowanego wyposażenia potrzebuje. Inwestycja we własny sprzęt i personel nie zawsze jest możliwa czy opłacalna, zwłaszcza że koszty związane z jego utrzymaniem nie kończą się na zakupie. Wówczas z pomocą przychodzi wynajem maszyn. Dowiedz się więcej.

Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych – dlaczego jest kosztowna?

Ze względu na złożoność i wysoki stopień specjalizacji wybranych podzespołów w takich maszynach precyzyjne określenie usterki czy jej wyeliminowanie nie zawsze jest możliwe. Zarówno własna stacja diagnostyczna, zakup części wymiennych, jak i robocizna generują dla przedsiębiorstwa ogromne koszty. Poza samym demontażem uszkodzonych elementów i instalacji nowych, w nowoczesnych maszynach często konieczne jest ponowne zaprogramowanie ich komputera – to również kosztuje.

Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie usterkom i awariom przez odpowiednią konserwację maszyn i użytkowanie zgodne z przeznaczeniem. To zdecydowanie przedłuży żywotność ciągnika, ładowarki, maszyny komunalnej i pomoże uniknąć bardziej kosztownych działań.

Właściwe serwisowanie maszyn, czyli co?

Konserwacja maszyn wykorzystywanych do prac powinna przebiegać przede wszystkim między sezonami. Przegląd, wczesne wykrycie ewentualnych usterek i przygotowanie sprzętu do pracy istotnie wpłynie na efektywność i właściwą eksploatację sprzętu. Również po zakończeniu okresu prac, już bez presji czasowej, należy zadbać o ewentualny remont wyposażenia.

Traktor czy ciągnik to najważniejsze maszyny wykorzystywane w większości prac polowych, podobnie jest z ładowarką teleskopową na budowie. W związku z tym nagła awaria któregokolwiek z nich może powodować zastój działań, a tym samym – straty finansowe. Konserwacją właśnie tych pojazdów należy więc zająć się na samym początku. Regularne wizyty na stacji diagnostycznej czy zamówienie serwisu mobilnego pomogą wykryć nawet niewielką awarię, której koszt naprawy będzie na tym etapie stosunkowo niski. Usunięcie usterki przedłuży żywotność maszyny i efektywność jej pracy nawet na kilka kolejnych miesięcy.

GRAVIT-serwis-maszyn-small

Wynajem maszyn rolniczych i budowlanych – sposób na oszczędności

Zakup maszyn wykorzystywanych w budownictwie, rolnictwie czy w celu utrzymania porządku w mieście niesie ze sobą ogromne koszty. To potężna inwestycja, na którą nie każdy podmiot jest gotowy. Rozwiązaniem jest wynajem maszyn, co pozwoli nie tylko uniknąć kosztów związanych z zakupem, ale również z serwisowaniem. Nie każde przedsiębiorstwo dysponuje przestrzenią do stworzenia własnego serwisu maszyn. Z kolei rozbudowa siedziby w tym celu może generować znaczne koszty, na które nie zawsze można sobie pozwolić. Utrzymanie sprzętu diagnostycznego to również dodatkowa pozycja w budżecie firmy. A co, jeśli prowadzisz niewielką działalność i dysponujesz tylko kilkoma maszynami? Utrzymywanie indywidualnego serwisu tym bardziej się nie opłaca.
Jeśli zdecydujesz się na wynajem maszyn w Gravit Rental usługę serwisowania masz zawartą w cenie najmu. Nie musisz martwić się o koszty serwisowania i napraw!

Oprócz gwarantowanej usługi serwisowej, do korzyści wynajmu maszyn budowlanych, komunalnych czy rolniczych warto zaliczyć:

• oszczędność środków na zakup sprzętu,
• możliwość uzupełnienia posiadanej floty tylko na czas sezonu, gdy zapotrzebowanie jest większe,
• duży wybór maszyn, w tym najnowsze i najlepsze modele,
• opcję wynajęcia maszyny na dowolny czas,
• brak konieczności przechowywania sprzętów w miesiącach, gdy nie są one potrzebne,
• możliwość otrzymania maszyny zastępczej w razie awarii wypożyczonego egzemplarza.

Zakup maszyn budowlanych, komunalnych i rolniczych, a także związane z nim kwestie serwisu można z powodzeniem zastąpić usługami zewnętrznymi – wynajmem, w ramach którego nie musisz martwić się o koszty serwisowania i napraw! Zastanów się nad potrzebami swojego przedsiębiorstwa i zdecyduj, czy to rozwiązanie jest wygodne również dla Ciebie.