Sprawdź dlaczego traktorek Kubota B1241 prędzej się znudzi niż popsuje!
Z pozoru niewielkie, a w rzeczywistości posiadające ogromne możliwości. Seria ciągników kompaktowych B1 dzięki swym unikalnym cechom, jest najchętniej kupowaną serią traktorków w Polsce. Chcemy przedstawić Wam najważniejsze cechy, możliwości i rodzaje zastosowania traktorków Kubota B1241 oraz pozostałych modeli serii B1.
Wszystkie ciągniki kompaktowe Kubota napędzane są silnikiem Diesla chłodzonym cieczą. Przekłada się to na bardzo niskie zużycie paliwa oraz długą żywotność maszyny. Najmniejszy z ciągników, model 12 KM dedykowany jest raczej hobbystom, którzy uprawiają niewielki areał bądź użytkownikom, którzy nie mają w stosunku do maszyny dużych wymagań odnośnie jego mocy.
Mimo skromnych 12 KM i 2- cylindrowego silnika, ciągnik z powodzeniem będzie współpracował z niewielką glebogryzarką, kosiarką bijakową, pługiem do śniegu, bądź ładowaczem czołowym. Stały napęd na 4 koła zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne w terenie.
Maszyny o mocy 16 i 18 KM potrafią więcej - posiadają 3- cylindrowe silniki, dołączany napęd na 4 koła i z powodzeniem sprawdzą się w pracy z większymi maszynami towarzyszącymi.
Model B1241 to największy przedstawiciel serii B1. Moc 23 KM oraz silnik o pojemności 1123 cm sprawiają, że maszyna jest dłuższa i cięższa, a co za tym idzie daje możliwość podłączenia dodatkowych osprzętów, takich jak np. kosiarka bijakowa z koszem
Mimo stosunkowo niewielkich gabarytów, mechaniczne przełożenia pozwalają na przeciąganie dużych w porównaniu do wielkości ciągnika ładunków. Do ciągników 16, 18 i 24 KM znajdziemy bardzo szeroki zakres osprzętów towarzyszących - od maszyn do przygotowania gleby (glebogryzarki, brony wirnikowe, kultywatory, pługi, brony), poprzez maszyny do pielęgnacji terenów zielonych (kosiarki bijakowe, rotacyjne, nożowe, wertykulatory) poprzez wały, zamiatarki, przyczepy, beczki.
Konstrukcja ciągników umożliwia również zamontowanie przedniego podnośnika, który również może stać się doskonałą bazą do montażu pługa do śniegu bądź przedniej zamiatarki. Do ciągników z można zamontować zabudowę kabinową, wyposażoną w ogrzewanie, dzięki czemu będziemy pracować w komfortowych warunkach
Wspólną cechą maszyn B1 jest ich wyjątkowa, niespotykana wręcz już prostota, do której wszyscy tęsknimy. Próżno tu szukać elektroniki, turbodoładowania, filtra cząstek stałych bądź common raila. Silnik jest prosty konstrukcyjnie, niewysilony i stworzony tak, jak starym poczciwym japońskim bądź niemieckim aucie. Skrzynia biegów posiada 6 lub 9 przełożeń, które nawet nie są zsynchronizowane, powodując lekkie zgrzytnięcie podczas zmiany biegów. Taki jest urok tej prostoty. Dostęp do silnika jest wyjątkowo łatwy, zachęca wręcz użytkownika do tego, aby zajrzeć do serca tej maszyny, sprawdzić olej bądź czystość filtra powietrza. Wszystko w tym ciągniku jest proste, mechaniczne i wyjątkowo trwałe.
Każda maszyna od podstaw produkowana jest w Japonii, gdzie w fabryce towarzyszy KAIZEN, czyli filozofia ciągłego udoskonalenia produktów. Na rynku europejskim montaż maszyny ogranicza się do zamontowania kierownicy, siedzenia, kół i założenia klemy na akumulator. Reszta pracy zostaje wykonana w kraju kwitnącej wiśni. Myślę, że trafnym stwierdzeniem jest, że prędzej się znudzi niż popsuje.
Maszyny serii B1 posiadają homologację, dzięki której możemy w pełni legalnie poruszać się po drogach publicznych, będąc ich pełnoprawnymi użytkownikami. Daje to komfort pracy w miejscach, gdzie jeżdżą inne pojazdy bądź poruszają się piesi - nie naginamy przepisów prawa.
Co potrafią ciągniki serii B1? Modele 16, 18 oraz 24 konne z powodzeniem sprawdzają się w utrzymaniu czystości na zewnętrznych obiektach firm, supermarketów bądź stacjach benzynowych. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze (z osprzętem ok. 1 tony) ciągniki idealnie sprawdzają się w pracach związanych z odśnieżaniem, gdzie pracujący nie naraża na uszkodzenia chodnika bądź krawężników. Maszyny można spotkać również w niedużych gospodarstwach rolnych, zarówno roślinnych jak i hodowlanych, a także stadninach bądź gospodarstwach sadowniczych.
W jakich pracach sprawdziłaby się u Was taka maszyna?
Pamiętajcie, że taki sprzęt możecie u nas kupić lub wynająć:
https://gravit.pl/pl/maszyny-komunalne