John Deere na wynajem – oferta modeli | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

John Deere na wynajem – oferta modeli

01.02.2024

Maszyny rolnicze John Deere cieszą się popularnością na całym świecie. Chociaż oferowane przez producenta ciągniki rolnicze nie należą do najtańszych, gwarantują wytrzymałość, wszechstronność zastosowania, wydajność, a także komfort i bezpieczeństwo. Rolnicy, którzy chcą wykorzystać je w swoim gospodarstwie, mogą zdecydować się na ich wynajem. Ważne jest jednak, aby dopasować ciągnik John Deere do planowanych prac. Sprawdź, jak dobrze wybrać.


Kompaktowe ciągniki John Deere do 100 KM

Modele ciągników rolniczych John Deere 5M i 5R wyróżniają się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami i niewielkim zużyciem paliwa. Ich moc nie jest duża, jednak doskonale sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie dotrze standardowa maszyna. Znajdują zastosowanie nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także w ogrodach i sadach.

W tym przypadku liczy się:
● brak nadmiernego obciążenia podłoża,
● precyzyjne sterowanie pozwalające uniknąć uszkodzeń krzewów i drzew.

 

Modele w przedziale od 100 do 165 KM – wszechstronne maszyny rolnicze

Większe ciągniki rolnicze doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie. Mogą być one wykorzystywane w pracach takich jak uprawa roli, siew czy nawożenie gleby. Są także odpowiednie do transportu średniej wielkości ładunków, a nawet sprawdzą się w pracach komunalnych. W zależności od wybranego modelu możliwe jest ich wyposażenie w dodatkowe elementy takie jak prasa rolująca, siewnik, kultywator czy pług.

Ciągniki rolnicze z tej kategorii dzielą się na 3 grupy w zależności od ich mocy i rozmiaru. Są to modele w przedziale:

100-125KM – 6105R-6125R; 6230-6430,
120-135KM – 6530-6630; 6130R,
140-165KM – 6140R-6155R; 6830-6930.

Na potrzeby dużych gospodarstw rolnych często wybierane są ciągniki John Deere 6140R i 6155R z oferty GRAVIT Rental. Można wykorzystywać je w przypadku różnorodnych prac rolnych. Znajdują one także zastosowanie w branży komunalnej, gdzie z dodatkowym wyposażeniem służą m.in. do odśnieżania dużych powierzchni czy wykaszania poboczy.

GRAVIT_ciagniki_John_Deere-small

Ciągniki John Deere o mocy od 170 do 225 KM

W przypadku wymagających zadań najlepiej sprawdzą się masywne ciągniki rolnicze o zdecydowanie większym udźwigu. Najchętniej wybierane modele z tej grupy to: 6210R, 7200R i 7215R. Są one szczególnie cenione w tych gospodarstwach, gdzie wykorzystuje się je z agregatem uprawowo-siewnym. Maszyny charakteryzują się niezwykłą funkcjonalnością, mają dobre parametry techniczne i są komfortowe dla operatora; można wykorzystywać je w wymagających warunkach. Godne uwagi jest także niewielkie zużycie paliwa.

 

Duże i ciężkie traktory rolnicze od 230 do 295 KM

Ciągniki rolnicze o dużej mocy znacznie ułatwiają wiele prac w gospodarstwie i podnoszą ich efektywność. Są one wyjątkowo wydajne i solidnie wykonane. Wyróżnia je także doskonała przyczepność – bez względu na warunki, w których są wykorzystywane.

Najczęściej wybieranymi z oferty GRAVIT Rental są modele John Deere 7230R i 7290R. Dzięki dużej mocy te traktory rolnicze znajdują zastosowanie w uprawie rolnej, ale nie tylko. Wykorzystuje się je do transportu plonów – nawet w większej ilości.

 

Modele ciągników John Deere powyżej 300 KM

Seria ciągników John Deere 8R została stworzona dla najbardziej wymagających użytkowników. Zastosowano w nich nowoczesne technologie zgodne z ideą rolnictwa przyszłości. Maszyny te wyróżnia innowacyjna przekładnia eAutoPowr™, siedziska ActiveSeat™ II w kabinie operatora, duży i czytelny wyświetlacz G5Plus CommandCenter, a także gąsienice, które chronią glebę przed nadmierną ingerencją w jej strukturę. Na uwagę zasługuje także opcja zmiany trybu pracy dostosowanego do uprawy pola lub transportu.Nie jesteś pewny, który model ciągnika na wynajem wybrać? Chcesz uzyskać więcej informacji na temat konkretnego sprzętu John Deere z oferty GRAVIT Rental?
Skontaktuj się z naszym doradcą!