Jak wynająć maszynę od GRAVIT Rental — przewodnik krok po kroku | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Jak wynająć maszynę od GRAVIT Rental — przewodnik krok po kroku

05.06.2023

Wynajem maszyn to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują urządzenia jedynie na jakiś czas lub nie chcą inwestować we własny sprzęt. Wypożyczyć specjalistyczny sprzęt można m.in. w GRAVIT Rental. Jak przebiega sposób najmu w naszej firmie?

Jak wynająć sprzęt, czy jest to skomplikowane?

Cały proces jest prosty i przebiega sprawnie. Formalności związane z wynajmem załatwiamy najczęściej zdalnie, przez Internet. Na podstawie wypełnionej Karty Klienta przygotujemy umowę, dzięki której klient ma gwarancję otrzymania maszyny we właściwym czasie. Całość ograniczy się do kilku maili, w których dogramy wszelkie formalności.
W międzyczasie dział serwisu przygotuje maszynę do pracy i uzbroi ją w odpowiedni osprzęt. Zajmiemy się także formalnościami związanymi z rejestracją i ubezpieczeniem maszyny.

Wybór odpowiedniej maszyny

W ofercie GRAVIT Rental znaleźć można wiele maszyn o różnych zastosowaniach. Na naszej stronie internetowej klienci mają opcję podglądu naszej oferty, co znacznie usprawnia proces szukania odpowiedniego sprzętu.
W razie problemów z doborem właściwej maszyny specjaliści GRAVIT Rental służą pomocą. Upewnią się, jakie parametry techniczne maszyny sprawdzą się najlepiej podczas realizacji konkretnych prac. Eksperci doradzają w zakresie doboru zarówno maszyny, jak i dołączanego do niego osprzętu.

Jaki sprzęt można wypożyczyć w GRAVIT Rental?

W GRAVIT Rental można wypożyczyć maszyny nowe lub kilkuletnie. To sprzęt znanych i cenionych marek z całego świata. W skład asortymentu GRAVIT Rental wchodzą ładowarki teleskopowe, ciągniki rolnicze, traktorki komunalne z osprzętem czy kosiarki komunalne. Oferujemy maszyny o różnych parametrach technicznych, a do każdej z nich dostarczamy niezbędny osprzęt, np. łyżki, platformy robocze, pługi, czy rozsiewacze soli i piasku.

GRAVIT-Rental-jak -wynajac-maszyne

Warunki najmu maszyny

Przed podpisaniem umowy najmu klient otrzymuje dokumenty zbierające wszystkie informacje o regulaminie korzystania ze sprzętu i warunkach współpracy. Nasi specjaliści upewniają się, że klient zrozumiał warunki współpracy. W razie jakichkolwiek wątpliwości odpowiadają na wszelkie pytania.

Dodatkowe opcje podczas wynajmu

Klienci GRAVIT Rental mogą skorzystać z różnych opcji dodatkowych podczas najmu. Nasi specjaliści przeprowadzają również szkolenie operatorów maszyn! Przez cały okres użytkowania sprzętu gwarantujemy pełne wsparcie techniczne. W razie uszkodzenia maszyny możliwe jest skorzystanie z autoryzowanego serwisu mobilnego, a w przypadku poważniejszych awarii zapewniamy dostarczenie maszyny zastępczej. To sposób na wyeliminowanie przestojów i cieszenie się sprawną maszyną przez cały okres najmu.


W GRAVIT Rental zajmujemy się też przeprowadzaniem przeglądów. Użytkownik maszyny nie musi martwić się koniecznością ustalania terminu kontroli i ewentualnymi naprawami w sytuacji, gdy jej wynik będzie negatywny. To wypożyczalnia dba o to, by udostępniany sprzęt był zgodny z aktualnymi wymaganiami i zapewniał bezpieczeństwo korzystania.

Eksploatacja wynajętej maszyny

Wynajęta maszyna musi być użytkowana zgodnie z regulaminem firmy i jej przeznaczeniem. Informacje o dopuszczalnych sposobach eksploatacji sprzętu znajdują się w dokumentach, które są przekazywane klientowi w trakcie podejmowania współpracy. Jednak bez obaw! By uniknąć ewentualnych wątpliwości, specjalista GRAVIT po dostarczeniu maszyny lub w trakcie jej odbioru, przeprowadzi szczegółowe szkolenie dla operatora.


W razie jakichkolwiek problemów klient może skorzystać z autoryzowanego serwisu GRAVIT Rental. Zdarza się bowiem, że nawet podczas poprawnej eksploatacji dochodzi do uszkodzenia maszyn – wynika to m.in. z odporności konkretnych podzespołów na użytkowanie.

Zwrot maszyny

Po zakończeniu okresu najmu konieczne jest zwrócenie maszyny do firmy GRAVIT. Zdarza się, że klient jest zainteresowany przedłużeniem okresu najmu. W takiej sytuacji wcześniej należy skontaktować się z wypożyczalnią i dopytać, czy możliwe będzie przedłużenie umowy na dłuższy okres. Naszym Klientom oferujemy również możliwość wykupu maszyny po upływie okresu wynajmu. W takiej sytuacji od wartości maszyny odejmujemy zapłaconą dotychczas kwotę najmu. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które są w pełni zadowolone z użytkowanej maszyny, a wykorzystywany sprzęt odpowiada ich potrzebom.
Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem maszyn budowlanych, komunalnych czy rolniczych, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy atrakcyjną ofertę.

 

 

 

Paweł Pawlak Wynajem maszyn komunalnych
Paweł Pawlak
Wynajem maszyn komunalnych