Jak przygotować grunt pod sprzedaż? | GRAVIT Rental

Nasi specjaliści pomogą

w doborze odpowiedniej maszyny

Dziękujemy

Formularz został wysłany.
Skontaktujemy się z tobą wkrótce!
Blog

Jak przygotować grunt pod sprzedaż?

01.04.2023

Choć wydaje się, że sama atrakcyjna lokalizacja gruntu na sprzedaż powinna decydować o powodzeniu transakcji, jest to błędne przeświadczenie. Każdy szanujący się inwestor z pewnością zwróci uwagę na odpowiednie przygotowanie terenu, o które powinien zadbać sprzedający. Czy to duża inwestycja i skomplikowany proces? Co należy wiedzieć, aby nie stracić szansy na sprzedaż? Podpowiadamy!

Przygotowanie ziemi do sprzedaży – dlaczego warto uporządkować teren?

W procesie sprzedaży działki rolnej czy pod inwestycję, kluczowe znaczenie ma jej prezentacja. O decyzji zakupowej zainteresowanego nabywcy mogą decydować pozornie nieistotne szczegóły. Podstawą jest oczywiście koszenie trawników, usunięcie zbędnego gruzu, wycinka niepotrzebnych krzewów czy innych roślin, słowem – oczyszczenie terenu.

Aby zrobić to sprawnie, warto zainwestować w wynajem maszyn, które mogą znacznie przyspieszyć cały proces – zwłaszcza jeśli nie chcesz stracić dobrej okazji cenowej. Wynajem ciągnika czy profesjonalnej ładowarki do uprzątnięcia terenu to duże ułatwienie oraz oszczędność czasu i sił. Od wizualnego efektu całości terenu może także zależeć twoja pozycja negocjacyjna, jeśli chętny kupiec będzie próbował nieco obniżyć cenę wyjściową.

Wystarczy Ci ciągnik i ładowarka, aby korzystnie sprzedać ziemię

Jeśli potrzebujesz tego typu pojazdów okazjonalnie, m.in. do przygotowania działki przed sprzedaż, wynajem wydaje się najlepszym wyjściem. Choćby z tego względu, że martwisz się wówczas o koszty eksploatacyjne maszyny, otrzymujesz pojazd w doskonałym stanie technicznym. Co więcej – w przystępnej cenie (płacisz jedynie za czas, w którym realnie korzystałeś z pojazdu).

Jeśli zależy ci na szybkim i sprawnym przygotowaniu gruntu do sprzedaży, postaw na Gravit – sprawdzonego dostawcę maszyn rolniczych. Zyskasz w ten sposób:

• fachowe doradztwo na każdym etapie transakcji,
• sprawdzone maszyny, najlepszych światowych marek,
• udostępnienie sprzętu zgodnie z ustaleniami, bez opóźnień,
• błyskawiczne wsparcie mobilnego serwisu w okresie wynajmu.

Jak wykorzystać maszyny rolnicze do sprzątania działki?

Ciągniki to najbardziej uniwersalne maszyny rolnicze, które znajdują zastosowanie także w innych dziedzinach, jak sprzątanie czy budownictwo. Można do nich podłączyć dowolny osprzęt, np. do rozbijania fragmentów gleby, wysiewu, a w twoim przypadku także grabienia liści, chwastów, przycinania gałęzi czy koszenia trawy.

Z kolei ładowarki mają za zadanie załadowywać określone obiekty na przyczepy. Podobnie jak wyżej, chodzi m.in. o:

• gałęzie,
• liście,
• zbędną ziemię,
• resztki paszy dla zwierząt.

Pamiętaj także o usunięciu wszystkich śmieci i innych niepotrzebnych przedmiotów z terenu działki. Im czystsza i uporządkowana będzie twoja ziemia, tym szybciej znajdziesz na nią zaufanego kupca.

Gdzie wynająć maszyny do prac porządkowych na działce?

Ciągniki i ładowarki najlepiej wynająć od zaufanej wypożyczalni, w ofercie której do wyboru masz przynajmniej kilka takich urządzeń. Dokładnie zapoznaj się z warunkami współpracy na wypadek, gdyby doszło do uszkodzenia wynajętego pojazdu. W Gravit Rental oferujemy sprzęt najlepszych światowych marek. Wszystkie nasze maszyny możesz doposażyć w niezbędne osprzęty. Co więcej, u nas możesz liczyć na wsparcie specjalistów oraz autoryzowanego, mobilnego serwisu – przez cały okres wynajmu!